سلام، تحیت و برکت و رحمت و سلامتی است؛ نشانه محبت و صفا، اخلاص و یک رنگی است؛ رمز عاشق و معشوق، مرید و مراد است. سلام خدا و امام بر هر کس، مهر تاییدی است بر کارنامه او.

در روایتی در ذیل آیه سَلامٌ عَلی إِبْراهِیمَ آمده است: آن گاه که فرشتگان الهی، نزد ابراهیم آمدند و بشارت تولّد فرزند برای او آوردند و بر او سلام کردند، لذّتی که ابراهیم علیه السّلام از سلام این فرشتگان برد، با تمام دنیا، برابری نداشت.[1]

به راستی چه لذتی دارد سلام مولا:

«سلام [الله] علیک أیها الولی المخلص فی الدین، المخصوص فینا بالیقین»[2]؛

«سلام [خداوند] بر تو ای کسی که در دین به زیور اخلاص آراسته ای و در نزد ما به سبب یقینت دارای مقام و جایگاه ویژه ای هستی.»

«سلام [اللّه] علیک أیها الناصر للحق، الداعی الیه بکلمة الصدق»[3]؛

«سلام [خدا] بر تو ای کسی که یاور حق هستی و همگان را با کلمه صدق [توحید] به سوی او فرامی خوانی.»

- چون ثلث از راه را تقریبا [برگشتم] سید جلیلی را دیدم که از طرف بغداد رو به من می آید. چون نزدیک شد، سلام کرد .[4]

- بعد از نماز شب، حالی پیدا کردم و در همین حال بود که شخصی آمد درب چادر و مرا به اسم صدا زد و گفت: «حاج محمد علی» سلام علیکم و وارد خیمه شد.[5]

- از من پرسید از چه کسی تقلید می کنی؟ گفتم: از آیت الله حاج سید ابو الحسن اصفهانی تقلید می کنم.

فرمود وقتی در نجف زیارتش کردی، سلام مرا به او برسان.

آنگاه پرسید: آیا ملا علی همدانی را می شناسی؟

گفتم: شخصا او را نمی شناسم ولی از علمای مشهور است.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اموزش فارکس Plastic watering jug انسان و روابط اجتماعی آموزش عکاسی کویر تکنولوژی سلامتی محمد حسین رنجبر آنلاين بلاگ